https://www.tafeltennis.nu

Ma Long en Liu Shiwen voeren ook bij het begin van het jaar 2014 de wereldranglijst van de ITTF aan. Li Jiao behoudt haar zestiende plek bij de dames.

De grootste verschuivingen in januari vinden we traditioneel in de leeftijdsranglijsten, waarin heel wat spelers opschuiven naar respectievelijk junioren, beloften en senioren. Neem gerust een kijkje wat er internationaal en nationaal verandert.

Langs Nederlandse kant mogen we vier nieuwe namen verwelkomen op de ranglijst met Patrick Oeij, Erik Agamyan, Sanne de Hoop en Felicia Faas.

{tab=Heren} {tab-heren=Senioren} {tab-heren-senioren=Top 20}

Heren (top 20)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 << 3049 MA Long CHN
2 << 3002 XU Xin CHN
3 << 2882 ZHANG Jike CHN
4 << 2841 WANG Hao CHN
5 << 2837 FAN Zhendong CHN
6 << 2787 Dimitrij OVTCHAROV GER
7 << 2706 YAN An CHN
8 << 2660 Timo BOLL GER
9 << 2620 CHUANG Chih-Yuan TPE
10 << 2591 Vladimir SAMSONOV BLR
11 << 2508 MA Lin CHN
12 << 2504 WANG Liqin CHN
13 << 2494 Jun MIZUTANI JPN
14 << 2451 HAO Shuai CHN
15 17 2412 Marcos FREITAS POR
16 15 2408 Kenta MATSUDAIRA JPN
17 18 2406 ZHOU Yu CHN
18 16 2400 Koki NIWA JPN
19 << 2377 JOO Saehyuk KOR
20 << 2371 GAO Ning SIN

{tab-heren-senioren=Nederland}

Nederlandse Heren
##-1PuntenNaam
337 335 1540 Borna KOVAC **
449 481 1411 Rajko GOMMERS
524 517 1327 Ewout OOSTWOUDER
536 527 1318 Laurens TROMER
762 739 1100 Martin KHATCHANOV
832 937 1039 Koen HAGERAATS
874 --- 1012 Patrick OEIJ
1089 1100 848 Bas HERGELINK
1332 1284 658 Stellan SMID
1579 1533 425 Roel BOGIE
1719 --- 232 Erik AGAMYAN

**= Deze speler mag Nederland niet vertegenwoordigen op Wereld- en Europese Kampioenschappen. Hij mag tevens niet opgesteld worden in het Nederlandse team tijdens internationale evenementen (Europees Kwalificatietoernooi voor landenteams, ...).

{/tabs} {tab-heren=Beloften (-21)} {tab-heren-beloften=Top 10}

Beloften (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 << 2837 FAN Zhendong CHN
2 << 2706 YAN An CHN
3 << 2400 Koki NIWA JPN
4 9 2172 Liam PITCHFORD ENG
5 10 2126 LIN Gaoyuan CHN
6 15 2092 Masataka MORIZONO JPN
7 13 2081 Simon GAUZY FRA
8 12 2071 Yuto MURAMATSU JPN
9 16 2049 Quentin ROBINOT FRA
10 14 2044 XU Chenhao CHN

{tab-heren-beloften=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
127 168 1411 Rajko GOMMERS
157 187 1327 Ewout OOSTWOUDER
160 191 1318 Laurens TROMER
277 316 1100 Martin KHATCHANOV
317 447 1039 Koen HAGERAATS
341 --- 1012 Patrick OEIJ
492 582 848 Bas HERGELINK
697 747 658 Stellan SMID
929 982 425 Roel BOGIE
1068 --- 232 Erik AGAMYAN

{/tabs} {tab-heren=Junioren} {tab-heren-junioren=Top 10}

Junioren (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 << 2837 FAN Zhendong CHN
2 3 2071 Yuto MURAMATSU JPN
3 6 2037 LIANG Jingkun CHN
4 7 1889 YIN Hang CHN
5 18 1841 ZHOU Qihao CHN
6 10 1817 Hugo CALDERANO BRA
7 31 1798 ZHOU Kai CHN
8 --- 1795 KONG Lingxuan CHN
9 15 1781 YU Ziyang CHN
10 13 1773 Kohei SAMBE JPN

{tab-heren-junioren=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
115 174 1100 Martin KHATCHANOV
229 359 848 Bas HERGELINK
371 503 658 Stellan SMID
569 724 435 Roel BOGIE
694 --- 232 Erik AGAMYAN
--- 80 1366 Rajko GOMMERS
--- 92 1318 Laurens TROMER
--- 261 951 Koen HAGERAATS

{/tabs} {tab-heren=Cadetten} {tab-heren-cadetten=Top 10}

Cadetten (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 4 1489 WANG Chugin CHN
2 10 1401 HWANG Minha KOR
3 11 1332 Takuto IZUMO JPN
4 13 1289 XUE Fei CHN
5 14 1243 AN Jae Hyeon KOR
6 16 1190 KIM Daewoo KOR
7 20 1174 JI Jiale CHN
8 35 1143 Kanak JHA USA
9 30 1141 Nolan GIVONE FRA
10 33 1132 Kunal CHODRI USA

{tab-heren-cadetten=België}

België
##-1PuntenNaam
65 154 662 Florian CNUDDE
115 261 436 Vincent PIERAERT
118 266 428 Laurens DEVOS
118 277 428 Matthias JANSSENS
--- 53 949 Thibaut DARCIS
--- 215 541 Basil AYAOU
--- 238 506 Vincent VAN HOVEN
--- 241 495 Nicolas MARCHAL

{/tabs} {/tabs} {tab=Dames} {tab-dames=Senioren} {tab-dames-senioren=Top 20}

Dames (top 20)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 << 3212 LIU Shiwen CHN
2 << 3151 DING Ning CHN
3 << 3119 LI Xiaoxia CHN
4 5 2893 WU Yang CHN
5 4 2871 FENG Tianwei SIN
6 << 2692 CHEN Meng CHN
7 << 2844 ZHU Yuling CHN
8 << 2820 GUO Yan CHN
9 << 2741 FUKUHARA Ai JPN
10 << 2732 ISHIKAWA Kasumi JPN
11 << 2711 GUO Yue CHN
12 << 2683 SEO Hyowon KOR
13 15 2667 FENG Yalan CHN
14 << 2660 JIANG Huajun HKG
14 13 2660 SHEN Yan Fei ESP
16 16 2623 LI Jiao NED
17 19 2594 HAN Ying GER
18 20 2587 YU Meng Yu SIN
19 17 2575 Viktoria PAVLOVICH BLR
20 22 2574 WEN Jia CHN

{tab-dames-senioren=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
16 << 2623 LI Jiao
148 147 2108 Britt EERLAND
168 << 2053 Linda CREEMERS
289 290 1826 Yana TIMINA
336 354 1760 Kim VERMAAS
549 << 1496 Nicky ZETSEN
580 594 1466 Suzanne DIEKER
586 580 1455 Alice BARENDREGT
673 652 1380 Rianne VAN DUIN
794 837 1247 Melanie BIERDRAGER
809 797 1232 Nikki EERLAND
844 879 1193 Melissa BOURS
865 << 1176 Angelique GERTENBACH
895 913 1151 Vera VAN BOHEEMEN
1030 1017 1038 Marieke VAN DER KAMP
1056 --- 1010 Sanne DE HOOP
1338 --- 517 Felicia FAAS

{/tabs} {tab-dames=Beloften (-21)} {tab-dames-beloften=Top 10}

Beloftes (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 2 2862 CHEN Meng CHN
3 << 2844 ZHU Yuling CHN
3 4 2732 Kasumi ISHIKAWA JPN
6 << 2541 YANG Haeun KOR
5 9 2503 HU Limei CHN
6 14 2473 GU Yuting CHN
7 14 2459 LIU Gaoyang CHN
7 11 2459 ZHAO Yan CHN
9 13 2396 Petrissa SOLJA GER
10 25 2384 DOO Hoi Kem HKG

{tab-dames-beloften=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
45 59 2099 Britt EERLAND
143 182 1760 Kim VERMAAS
303 338 1455 Alice BARENDREGT
365 396 1380 Rianne VAN DUIN
458 553 1247 Melanie BIERDRAGER
472 516 1232 Nikki EERLAND
504 591 1193 Melissa BOURS
524 578 1176 Angelique GERTENBACH
549 621 1151 Vera VAN BOHEEMEN
673 715 1038 Marieke VAN DER KAMP
696 --- 1010 Sanne DE HOOP
960 --- 517 Felicia FAAS
--- 350 1446 Suzanne DIEKER

{/tabs} {tab-dames=Junioren} {tab-dames-junioren=Top 10}

Juniores (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 3 2459 LIU Gaoyang CHN
2 9 2384 DOO Hoi Kem HKG
3 5 2355 Ito MIMA JPN
4 6 2323 LIN Ye SIN
5 10 2318 Miu HIRANO JPN
6 10 2299 Yui HAMAMOTO JPN
7 8 2308 Miyu KATO JPN
8 15 2246 CHEN Xingtong CHN
8 13 2246 Nina MITTELHAM GER
10 17 2217 Seira USHIJIMA JPN

{tab-dames-junioren=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
56 96 1760 Kim VERMAAS
242 381 1247 Melanie BIERDRAGER
252 348 1232 Nikki EERLAND
276 417 1193 Melissa BOURS
291 405 1176 Angelique GERTENBACH
314 444 1151 Vera VAN BOHEEMEN
408 527 1038 Marieke VAN DER KAMP
428 --- 1010 Sanne DE HOOP
660 --- 517 Felicia FAAS

{/tabs} {tab-dames=Cadetten} {tab-dames-cadetten=Top 10}

Cadettes (top 10)
##-1PuntenNaamNationaliteit
1 << 2355 Mima ITO JPN
2 3 2318 Yui HAMAMOTO JPN
3 2 2276 Miyo KATO JPN
4 8 2202 WANG Manyu CHN
5 << 1963 HUANG Fanzhen CHN
6 8 1960 Adina DIACONU ROU
7 12 1794 QIAN Tianyi CHN
8 13 1749 KIM Jiho KOR
9 20 1742 Adriana DIAZ PUR
10 15 1721 Kana TAKEUCHI JPN

{tab-dames-cadetten=Nederland}

Nederland
##-1PuntenNaam
78 153 1151 Vera VAN BOHEEMEN
219 153 517 Felicia FAAS
--- 135 1169 Angelique GERTENBACH

{/tabs} {/tabs} {/tabs}

Mobiele banner (footer)

Mobiele banner (footer) (2)