Tafeltennis.nu

Actueel tafeltennisnieuws uit heel Nederland

Columnist Lex Bruijn, die als coach bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen aanwezig was, vindt dat de opzet verbeterd kan worden om in de eindfase meer publiek te hebben.

"
Zondag 12 mei was ik als coach in Nijmegen op het NK-A voor de jeugd. In zijn uitvoering was het een prima georganiseerd toernooi, dat moet gezegd worden. Voldoende ruimte voor de spelers, ruime gangen tussen de centercourts voor de coaches (kom ik nog op terug), en een uitstekende tijdschema. Ik heb genoten van onze jeugd. Mooie wedstrijden gezien in alle klassen en veelal werd er ook bijzonder sportief gestreden. Een prachtige dag dus, zou je zo zeggen.

Toch kom ik er ook niet onderuit om twee kritische kanttekeningen te maken. Allereerst was het jammer dat er geen badges waren voor coaches, niet omdat ik die spaar, maar omdat nu ‘Jan en Alleman’ zich op de looppaden bevond. Soms zaten en stonden er zoveel mensen dat ik als coach moest zoeken naar een stoel, dan wel een toeschouwer moest vragen om zijn stoel ter beschikking te stellen. Dit lijkt mij nog wel een verbeterpunt voor de organisatie.

Over de opzet van het toernooi ben ik eerlijk gezegd iets minder te spreken. Het is de normale werkwijze met poules, gevolgd door een afvalsysteem met kwart- en halve finales, gevolgd door de eindstrijd. Wat mankeert hieraan, zou je zeggen? Wat er aan mankeert is dat deze opzet er voor zorgt dat de mooiste en in ieder geval de belangrijkste wedstrijden worden gespeeld voor veel te  weinig mensen. Rond de klok van twee uur namelijk, als de poules zijn afgelopen en de helft van de deelnemers is uitgeschakeld, zie je de zaal letterlijk leeglopen. Een vervelende consequentie hiervan is ook nog, dat het voor een aantal wedstrijden na de poules het lastig is om scheidsrechters te vinden. Na de kwartfinales vertrekt opnieuw ongeveer de helft van de spelertjes met hun aanhang, zodat de beslissende fase door slechts een handjevol betrokkenen en liefhebbers wordt aanschouwd.  Ongeveer een kwart van het aantal mensen waarmee de dag werd gestart.

Onze jeugd verdient meer publiek en dat kan ook makkelijk gerealiseerd worden, als de volgorde van de wedstrijden in het toernooi wordt gewijzigd en als ook de dubbels in poules worden ingedeeld i.p.v. meteen het afvalsysteem te hanteren. Je zou dan kunnen beginnen met de poulewedstrijden in het enkelspel (3 rondes). Met de dubbels in poules kan vervolgens de 1e en 2e ronde van deze poules worden gespeeld. Daarna de kwartfinales enkel, gevolgd door de laatste wedstrijdronde dubbels. Let op! Iedereen is dan nog aanwezig hè!!! Dan de halve finales enkel, de halve finales en finales dubbelspel en tot slot de apotheose: de enkelspelfinales. Allicht dat de finalisten dan wel de aandacht krijgen die ze verdienen.

"

Een bijdrage van columnist Lex Bruijn voor tafeltenis.nu

Mobiele banner (footer)

Mobiele banner (footer) (2)