https://www.tafeltennis.nu

Oranjespeelster blijft actief bij Enjoy & Deploy en beschikbaar voor het Nederlandse Team

Li Jiao heeft afgelopen week een contract ondertekend bij de Duitse tafeltennisvereniging TTSV Fraulautern. De koploper in de Duitse Bundesliga herenigt daarmee Li Jiao met oud teamgenote Ni Xia Lian.

Een moeilijke keuze voor de Nederlandse Li Jiao, die sinds haar komst naar Nederland er altijd voor heeft gekozen om in de Nederlandse competitie te spelen. Jiao is zeker niet weg uit Nederland. Door in Duitsland te gaan spelen kiest ze ervoor geen Europacups te spelen, zodat ze fit genoeg hoopt te blijven om het Nederlandse damesteam te kunnen ondersteunen de komende jaren.

Li Jiao: "De Bundesliga geeft me de mogelijkheid om voldoende wedstrijden op niveau te spelen en mijn werk als professional te blijven doen." Het was voor de kopvrouw van Oranje geen eenvoudige beslissing: "Ik heb altijd met veel plezier in de Nederlandse en Europese competitie gespeeld. Ik bewaar goede herinneringen aan deze tijd en voel me gesteund in de keuze die ik nu maak."

De afgelopen jaren is Li Jiao actief geweest voor de dames van Heerlen. Ze kende daar vele successen in de Nederlandse en Europese competities en won zowat alles wat er te winnen viel. Door het samenwerkingsverband van Heerlen en Zoetermeer won ze zelfs het landskampioenschap in de Eredivisie Heren. En bij de dames zijn er natuurlijk de spraakmakende Europese successen met winst van de Champions League en de ETTU Cup. De samenwerking met de Zoetermeerse club en haar hoofdsponsor Enjoy & Deploy houdt echter niet op. Teammanager Ruud van Graafeiland: "Li Jiao blijft verbonden met onze club in Zoetermeer en wij hebben besloten dat we Li Jiao op de NK, de NTTB Masters en enkele internationale toernooien blijven sponsoren. Daarnaast is Li Jiao inmiddels een waardig assistent teammanager. Zij levert een belangrijke bijdrage bij alle organisatorische zaken rondom de stages van jong Chinees talent op Papendal en binnen ons team." Li Jiao: "Ik blijf natuurlijk actief als speelster van Oranje en ik ben blij dat ik voor Enjoy & Deploy kan blijven spelen op enkele Nederlandse en Internationale toernooien. Alles bij elkaar ga ik wel minder wedstrijden spelen en zal ik rekening moeten gaan houden met mijn leeftijd."

In tegenstelling tot eerdere berichten blijft Li Jiao ook gewoon beschikbaar voor het Nederlands team. Op de vraag, hoe lang ze voor het Nederlandse team actief blijft is Jiao duidelijk: "Zo lang ik fit ben en goed genoeg ben om beslissende wedstrijden te winnen voor het team vind ik het leuk. Ik ben altijd kritisch op mijn eigen prestaties, als ik mijzelf niet meer goed genoeg vind zal ik stoppen. Wanneer dat is, geen idee."

Mobiele banner (footer)

Mobiele banner (footer) (2)