Tafeltennis.nu

Door een nipte overwinning in de laatste wedstrijd van het teamtoernooi tegen Portugal is het meisjes juniorenteam bij de EJK 15e geworden en op het nippertje niet gedegradeerd naar de 2e categorie bij de volgende EJK.

Emine Ernst was de grote heldin door 2 hele belangrijke enkelspelen te winnen tegen Portugal. Karlijn van Lierop sloeg het 3e punt binnen.

Samenvattend heeft het Nederlandse meisjes juniorenteam weinig indruk kunnen maken in de 1e categorie, met uitzondering van Emine. Uiteraard eindigt het team wel als hoogste van de 4 Nederlandse teams bij dit EJK (15e) en is het verblijf in de 1e categorie op het nippertje veilig gesteld. Maar de ambities waren vooraf hoger (lees de voorbeschouwing op de nttb-website van coach Marcel Kraa) en alle 4 de meisjes trainen dagelijks op het CTO op Papendal.

Emine eindigde individueel duidelijk met de beste cijfers: zij won 62 % van haar wedstrijden (8-13) waaronder tweemaal tegen een top-100 speelster. Karlijn van Lierop scoorde als 2e speelster 2 uit 11 (18 %) terwijl Dobrila Jorguseska er 1 uit 5 won (20 %). Emma v.d. Zanden bleef zonder winst (0-4).

In de tabel hieronder eerst de wedstrijden in het landentoernooi en daaronder de wedstrijden per speler gesorteerd:

Nederland – Portugal 3-2
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Ines Batista (WR U18 379)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Raquel Martins (WR U18 105)
0-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Joana Lopes (WR U18 392)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Raquel Martins (WR U18 105)
3-0 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ines Batista (WR U18 379)
Nederland – Noorwegen 1-3
3-2 Emine Ernst (WR U18 178) - Martine Toftaker (WR U18 190)
1-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Rikke Skattet (WR U18 130)
1-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Lisa Lange (WR U18 444)
0-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Rikke Skattet (WR U18 130)
Nederland – Oekraine 2-3
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Veronika Hud (WR U18 99)
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Anastasiya Dymytrenko (WR U18 83)
1-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Alina Vydruchenko (WR U18 207)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Veronika Hud (WR U18 99)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Anastasiya Dymytrenko (WR U18 83)
Nederland – Roemenie 0-3
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Tania Plaian (WR U18 4)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Luciana Mitrofan (WR U18 188)
1-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Denisa Uritu (WR U18 223)
Nederland – Litouwen 3-2
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Auguste Melaikaite (WR U18 153)
1-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Kornelija Riliskyte (WR U18 74)
2-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Emilja Riliskyte (WR U18 164)
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Kornelija Riliskyte (WR U18 74)
3-0 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Auguste Melaikaite (WR U18 153)
Nederland – Duitsland 0-3
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Sophia Klee (WR U18 48)
0-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Franziska Schreiner (WR U18 14)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Laura Tiefenbrunner (WR U18 28)
Nederland – Turkije 2-3
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ece Harac (WR U18 68)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Ozge Yilmaz (WR U18 132)
3-1 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Merve Cansu Demir (WR U18 355)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Ece Harac (WR U18 68)
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ozge Yilmaz (WR U18 132)
Nederland – Tsjechië 0-3
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Gabriela Stephanova (WR U18 86)
0-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Zdena Blaskova (WR U18 9)
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Linda Zaderova (WR U18 120)
Emine Ernst (WR U18 178) 8-13 (62 %)
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Ines Batista (WR U18 379)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Raquel Martins (WR U18 105)
3-2 Emine Ernst (WR U18 178) - Martine Toftaker (WR U18 190)
0-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Rikke Skattet (WR U18 130)
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Anastasiya Dymytrenko (WR U18 83)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Veronika Hud (WR U18 99)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Luciana Mitrofan (WR U18 188)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Auguste Melaikaite (WR U18 153)
3-0 Emine Ernst (WR U18 178) - Kornelija Riliskyte (WR U18 74)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Sophia Klee (WR U18 48)
3-1 Emine Ernst (WR U18 178) - Ozge Yilmaz (WR U18 132)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Ece Harac (WR U18 68)
2-3 Emine Ernst (WR U18 178) - Gabriela Stephanova (WR U18 86)
Karlijn van Lierop (WR U18 253) 2-11 (18 %)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Raquel Martins (WR U18 105)
3-0 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ines Batista (WR U18 379)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Veronika Hud (WR U18 99)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Anastasiya Dymytrenko (WR U18 83)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Tania Plaian (WR U18 4)
1-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Kornelija Riliskyte (WR U18 74)
3-0 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Auguste Melaikaite (WR U18 153)
0-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Laura Tiefenbrunner (WR U18 28)
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ece Harac (WR U18 68)
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Ozge Yilmaz (WR U18 132)
2-3 Karlijn van Lierop (WR U18 253) - Linda Zaderova (WR U18 120)
Dobrila Jorguseska (WR U18 434) 1-5 (20%)
0-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Joana Lopes (WR U18 392)
1-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Rikke Skattet (WR U18 130)
1-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Denisa Uritu (WR U18 223)
0-3 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Franziska Schreiner (WR U18 14)
3-1 Dobrila Jorguseska (WR U18 434) - Merve Cansu Demir (WR U18 355)
Emma v.d. Zanden (WR U18 497) 0-4 (0%)
1-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Lisa Lange (WR U18 444)
1-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Alina Vydruchenko (WR U18 207)
2-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) - Emilja Riliskyte (WR U18 164)
0-3 Emma v.d. Zanden (WR U18 497) -

Zdena Blaskova (WR U18 9)

Foto by courtesy van de ITTF.