Tafeltennis.nu

Vorig jaar is er op tafeltennis.nu aandacht besteed aan de oprichting van "Ping Pong Alkmaar". Via een kort interview licht de club toe hoe ze het afgelopen jaar gegroeid is.

Tafeltennis.nu: Zijn jullie tevreden over het 1e jaar?

Ja heel erg tevreden! We zijn met veel enthousiasme en grote ideeën begonnen aan dit avontuur en het is geweldig om te merken dat spelers, ouders, instanties en partners onze ideeen en idealen delen en supporten. Op sportief level merken we ook dat onze spelers gedreven zijn en met veel plezier komen spelen. We hebben een gevarieerde groep met veel nationaliteiten en dat creëert een goede sfeer. We zijn van 2 teams naar 3 teams gegaan en zijn twee keer gepromoveerd in ons eerste jaar!

We zijn erg trots en blij ook met de erkenning en support die we hebben mogen ontvangen van de NTTB, de ITTF, Alkmaar Sport en de gemeente Alkmaar. Ook is de support van de ouders en dan vooral onze nieuwe bestuursleden van enorm grote waarde. Het creëert een brede club met meerdere ideeën en input en support voor wat we kunnen doen als vereniging.


Tafeltennis.nu: Welke manieren van ledenwerven passen jullie toe en welke werken wel/niet?

We proberen onszelf erg zichtbaar te maken door veel deel te nemen aan publieke promotie evenementen, bijv via Decathlon en de gemeente Alkmaar. Er is geen magische formule om leden aan te trekken of te behouden maar we proberen een zo'n fijn mogelijke en veilige omgeving te creëren waarin gesport kan worden. Ook is de drempel om te gaan spelen laag door gratis proeflessen en flexibele lidmaatschappen.


Tafeltennis.nu: Wat voor accommodatie hebben jullie en hoeveel tafels voor competitie en training? Hoeveel trainingsuren krijgen de jeugdleden?

We huren een zaal van de gemeente en hebben 20 tafels waarvan we er 8 gebruiken tijdens normale sessies. We gebruiken de andere tafels voor ons promotiewerk en lenen deze uit aan scholen waar we ook clinics geven. Jeugdleden kunnen nu 3 keer per week (totaal 5 uur) komen trainen, competitiespelers maar liefst 4 keer (6,5 uur). Met het aantal leden dat hopelijk blijft zullen we wellicht in de toekomst de sessies meer gaan verdelen op niveau, nu spelen alle niveaus nog tegelijkertijd.


Tafeltennis.nu: Wat doen jullie extra om zoveel mogelijk jeugdleden te behouden?

We bieden veel trainingsmogelijkheden aan en bieden onze spelers continue uitdagingen; sowieso door deel te nemen aan de competitie maar we houden ook open ranglijsttoernooien ongeveer 5x per jaar. Dit zijn open toernooien waarin iedereen een genummerd resultaat krijgt; de uitdaging is dan om uiteraard volgende keer hoger te eindigen.

Ook stimuleren we de betere spelers om de jongere en beginnende spelers te coachen en te trainen. Op die manier verdeel en creëer je verantwoordelijkheid en zeggenschap op een brede manier in de vereniging wat stimulerend werkt voor iedereen.


Tafeltennis.nu: Jullie hebben op dit moment ruim 20 jeugdleden als ik het goed heb? In welke competitieklasse gaan de jeugdteams volgend seizoen spelen?

Klopt. Er zijn 3 competitieteams die in de 5e, 4e en 3e klasse gaan spelen.


Tafeltennis.nu: Wat doe je extra voor de sterkste/meest ambitieuze jeugdleden? Sparring tegen sterkere? stages?

We bieden de competitie trainingen aan en nodigen vaak hoge spelers zoals Jean-Paul Montanus of Tim Gras uit om met hun te komen sparren. Ook hebben we een nieuwe community-sessie op de woensdagavond waarin we samen spelen met onze buren van TTV Alkmaar '71 waar vooral senioren spelen. We merken dat deze spelers graag een balletje slaan met onze spelers en ook vaak tips en tricks delen. We proberen als vereniging bruggen en connecties te bouwen wat voor iedereen goed is en waardoor er een gevarieerde manier van trainen mogelijk is.

Tafeltennis.nu: bedankt voor het interview en veel succes!

Foto overgenomen van Ping Pong Alkmaar